Sklep Online

Carl Von Zeyten

Carl von Zeyten to marka zegarkowa, która  nawiązuje do tradycji zegarmistrzowskich Badenii-Wirtembergii.  Właśnie tam na początku XVII wieku  rozwinęła się na  niespotykaną (jak na owe czasy) skalę produkcja zegarów ściennych z kukułką.  Najwięcej warsztatów zegarmistrzowskich działało w Tribergu, Sankt Georgen i Furtwangen.  W tym ostatnim mieście  powstała nawet w 1850 roku Książęca Badeńska Szkoła Zegarmistrzowska. Mechaniczne zegary z kukułką, oryginalne zdobione, wykonane  z niemiecką  dokładnością,  na bazie  wysokiej  jakości komponentów po dziś dzień są wizytówką tego regionu. Jeżeli ktoś szuka  zegara z kukułką,  od razu na myśl przychodzi mu Szwarcwald i nie  jest to przypadek.

Marka Carl  von Zeyten wyrosła właśnie z tych zegarmistrzowskich tradycji. Celem twórców CvZ było uchwycenie w projektach czasomierzy unikalnego ducha regionu. Tego wyrazem jest m.in. charakterystyczne i nietuzinkowe wzornictwo,  które silnie nawiązuje do tradycji zdobienia zegarów pielęgnowanej na tym terenie. Design to jednak nie wszystko. Najważniejsze  jest to, co tkwi we wnętrzu czasomierzy.  W portfolio niemieckiej marki znajduje się całe spektrum kwarcowych i mechanicznych zegarków. Wiele modeli w kolekcji marki, głównie tych klasycznych, „garniturowych”, pracuje w oparciu o niezawodne i solidne japońskie mechanizmy SEIKO i Miyota. Sercem zegarków kwarcowych jest również szwajcarski mechanizm RONDA.

Carl Von Zeyten

Active filters

 • Zegarek WOLFACH marki Carl...

  Price zł1,490.00

  WOLFACH 0061WH to z pewnością model proponowany kobietom, które bardzo cenią sobie biżuteryjne zegarki. Dzięki przezroczystej tarczy możliwe jest podejrzenie działania mechanizmu.

 • Zegarek Simonswald marki...

  Price zł1,690.00

  Elegancki zegarek damski Carl von Zeyten Simonswald Skeleton CVZ0070RWHM przyciąga wzrok wyjątkową tarczą skeleton, przez którą, podobnie jak przez transparentny dekiel, widać pracę mechanizmu automatycznego. Zdobią ją diamentowe indeksy.

 • Zegarek Gütenbach marki...

  Price zł1,690.00

  Carl von Zeyten Gütenbach Skeleton CVZ0071WHMB jest fantastycznym pomysłem na podarunek dla kobiety ceniącej sobie najwyższą elegancję. Zegarek składa się z okrągłej koperty utrzymanej w srebrnej kolorystyce.

 • Zegarek Gütenbach marki...

  Price zł1,690.00

  Carl von Zeyten Gütenbach Skeleton CVZ0071RWHM jest damskim zegarkiem, którego kolorystyka przyczynia się do tego, że fantastycznie komponuje się on z każdą elegancką stylizacją. Zabezpieczona szkiełkiem szafirowym tarcza jest ozdobiona kryształkami.

 • Zegarek Hornberg Carl von...

  Price zł1,590.00

  Carl von Zeyten Hornberg CVZ0068RWHM jest rewelacyjnym pomysłem na upominek dla kobiet ceniących sobie elegancję i błysk. Stalową kopertę ozdobiono kryształkami i zawieszono na dopasowanej bransolecie w srebrnym kolorze.