Sklep Online

Carl Von Zeyten

Carl von Zeyten to marka zegarkowa, która  nawiązuje do tradycji zegarmistrzowskich Badenii-Wirtembergii.  Właśnie tam na początku XVII wieku  rozwinęła się na  niespotykaną (jak na owe czasy) skalę produkcja zegarów ściennych z kukułką.  Najwięcej warsztatów zegarmistrzowskich działało w Tribergu, Sankt Georgen i Furtwangen.  W tym ostatnim mieście  powstała nawet w 1850 roku Książęca Badeńska Szkoła Zegarmistrzowska. Mechaniczne zegary z kukułką, oryginalne zdobione, wykonane  z niemiecką  dokładnością,  na bazie  wysokiej  jakości komponentów po dziś dzień są wizytówką tego regionu. Jeżeli ktoś szuka  zegara z kukułką,  od razu na myśl przychodzi mu Szwarcwald i nie  jest to przypadek.

Marka Carl  von Zeyten wyrosła właśnie z tych zegarmistrzowskich tradycji. Celem twórców CvZ było uchwycenie w projektach czasomierzy unikalnego ducha regionu. Tego wyrazem jest m.in. charakterystyczne i nietuzinkowe wzornictwo,  które silnie nawiązuje do tradycji zdobienia zegarów pielęgnowanej na tym terenie. Design to jednak nie wszystko. Najważniejsze  jest to, co tkwi we wnętrzu czasomierzy.  W portfolio niemieckiej marki znajduje się całe spektrum kwarcowych i mechanicznych zegarków. Wiele modeli w kolekcji marki, głównie tych klasycznych, „garniturowych”, pracuje w oparciu o niezawodne i solidne japońskie mechanizmy SEIKO i Miyota. Sercem zegarków kwarcowych jest również szwajcarski mechanizm RONDA.

Carl Von Zeyten

Aktywne filtry

 • Zegarek BERNAU marki Carl...

  Cena 1 750,00 zł

  Zegarek męski automatyczny o nietuzinkowym wzornictwie. Elementy wyróżniające to: podwójny balans (dual balance) dość rzadka komplikacja oraz wskaźnik rezerwy chodu. Na zegarek oferowana jest 2-letnia gwarancja.

 • Zegarek Lahr marki Carl von...

  Cena 1 490,00 zł

  Stylowy zegarek przeznaczony dla mężczyzn. Tarczę typu skeleton w niebieskim kolorze zabezpieczono szkiełkiem mineralnym odpornym na uszkodzenia zewnętrzne. Na jej powierzchni znajduje się subtarcza wskazująca upływ sekund.

 • Zegarek WOLFACH marki Carl...

  Cena 1 750,00 zł

  Carl von Zeyten Wolfach Skeleton Automatic CVZ0061BL to model o przykuwającym wzrok designie, który został stworzony z wysokiej jakości materiałów. Producenci wyposażyli zegarek w okrągłą kopertę, wykonaną ze stali szlachetnej.