Sklep Online

Carl Von Zeyten

Carl von Zeyten to marka zegarkowa, która  nawiązuje do tradycji zegarmistrzowskich Badenii-Wirtembergii.  Właśnie tam na początku XVII wieku  rozwinęła się na  niespotykaną (jak na owe czasy) skalę produkcja zegarów ściennych z kukułką.  Najwięcej warsztatów zegarmistrzowskich działało w Tribergu, Sankt Georgen i Furtwangen.  W tym ostatnim mieście  powstała nawet w 1850 roku Książęca Badeńska Szkoła Zegarmistrzowska. Mechaniczne zegary z kukułką, oryginalne zdobione, wykonane  z niemiecką  dokładnością,  na bazie  wysokiej  jakości komponentów po dziś dzień są wizytówką tego regionu. Jeżeli ktoś szuka  zegara z kukułką,  od razu na myśl przychodzi mu Szwarcwald i nie  jest to przypadek.

Marka Carl  von Zeyten wyrosła właśnie z tych zegarmistrzowskich tradycji. Celem twórców CvZ było uchwycenie w projektach czasomierzy unikalnego ducha regionu. Tego wyrazem jest m.in. charakterystyczne i nietuzinkowe wzornictwo,  które silnie nawiązuje do tradycji zdobienia zegarów pielęgnowanej na tym terenie. Design to jednak nie wszystko. Najważniejsze  jest to, co tkwi we wnętrzu czasomierzy.  W portfolio niemieckiej marki znajduje się całe spektrum kwarcowych i mechanicznych zegarków. Wiele modeli w kolekcji marki, głównie tych klasycznych, „garniturowych”, pracuje w oparciu o niezawodne i solidne japońskie mechanizmy SEIKO i Miyota. Sercem zegarków kwarcowych jest również szwajcarski mechanizm RONDA.

Carl Von Zeyten

Aktywne filtry

 • Zegarek Gütenbach marki...

  Cena 1 690,00 zł

  Carl von Zeyten Gütenbach Skeleton CVZ0071WHMB jest fantastycznym pomysłem na podarunek dla kobiety ceniącej sobie najwyższą elegancję. Zegarek składa się z okrągłej koperty utrzymanej w srebrnej kolorystyce.

 • Zegarek Gütenbach marki...

  Cena 1 690,00 zł

  Carl von Zeyten Gütenbach Skeleton CVZ0071RWHM jest damskim zegarkiem, którego kolorystyka przyczynia się do tego, że fantastycznie komponuje się on z każdą elegancką stylizacją. Zabezpieczona szkiełkiem szafirowym tarcza jest ozdobiona kryształkami.

 • Zegarek WOLFACH marki Carl...

  Cena 1 490,00 zł

  WOLFACH 0061WH to z pewnością model proponowany kobietom, które bardzo cenią sobie biżuteryjne zegarki. Dzięki przezroczystej tarczy możliwe jest podejrzenie działania mechanizmu.

 • Zegarek Simonswald marki...

  Cena 1 690,00 zł

  Elegancki zegarek damski Carl von Zeyten Simonswald Skeleton CVZ0070RWHM przyciąga wzrok wyjątkową tarczą skeleton, przez którą, podobnie jak przez transparentny dekiel, widać pracę mechanizmu automatycznego. Zdobią ją diamentowe indeksy.